Ogródek dydaktyczny

Otwarcie ogródka dydaktycznego „Zielona kraina”

Dnia 26 listopada 2015 roku został otworzony ogródek dydaktyczny „Zielona Kraina” przy Przedszkolu Miejskim nr 228 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Łodzi. W uroczystości otwarcia „Zielonej Krainy” udział wzięli:
- Pani Dyrektor Wiesława Sobczyk,
- Pani Wicedyrektor Ewa Hoffmann,
- Nauczycielki grup przedszkolnych,
- Przedszkolaki,
- Przedstawiciele Rady Rodziców,
- Pracownicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Łodzi.

Ogródek dydaktyczny „Zielona kraina” został utworzony w ramach konkursu: "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W sfinansowaniu przedsięwzięcia udział wzięła również Rada Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 228 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Łodzi.
Ogródek dydaktyczny „Zielona kraina” będzie wspaniałym miejscem spotkań dzieci ze światem roślin oraz zwierząt. Przedszkolaki w praktyczny sposób będą zdobywały wiedzę przyrodniczą. Ogródek będzie również miejscem relaksu dla dzieci z naszego przedszkola.

Ogródek dydaktyczny “Zielona kraina” na terenie Przedszkola Miejskiego nr 228 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Łodzi powstaje dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Harmonogram rzeczowo-finansowy zadania Ogródek dydaktyczny "Zielona kraina" przy Przedszkolu Miejskim nr 228 w Łodzi

L.p. Wyszczególnienie (rodzaj kosztu) Zgodnie z Kartą planowanego efektu rzeczowego                     i ekologicznego Koszty do poniesienia po dniu sporządzenia wniosku do czasu zakończenia realizacji Projektu
      Ogółem koszty do poniesienia Dotacja Udział własny
    szt. Pln. Pln. Pln.
1. Elementy wyposażenia ogródka Pkt 7A z Karty 32 040,00 25 870,00 6 170,00
2. Nasadzenia          i przygotowanie gruntu Pkt 7B z Karty 882,00 0,00 882,00
3. Pomoce dydaktyczne Pkt 7C z Karty 1 030,00 1 030,00 0,00
4. Prace pielęgnacyjne Pkt 7D z Karty 0,00 0,00 0,00
5. Dokumentacja projektowa   0,00 0,00 0,00
  Łącznie koszty zadania   33 952,00 26 900,00 7 052,00
  Udział procentowy        w stosunku       do kosztu całkowitego   100% 79,23% 20,77%

Regulamin korzystania z Ogródka dydaktycznego „Zielona kraina” na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Łodzi przy ulicy Jugosłowiańskiej 2 w Łodzi:

• Ogródek dydaktyczny jest miejscem przeznaczonym wyłącznie do prowadzenia zajęć edukacyjnych i relaksacyjnych w/w Przedszkola.
  • Ogródek dydaktyczny jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
  • Za bezpieczeństwo wychowanków podczas zajęć odpowiadają opiekunowie grupy (nauczyciel, pomoc nauczyciela).
  • Nie wolno ani na chwilę pozostawiać wychowanków w ogródku bez opieki nauczyciela lub osoby dorosłej będącej pracownikiem placówki.
  • Podczas niektórych zabaw należy asekurować wychowanków przed upadkiem lub uderzeniem o twarde przedmioty.
  • W razie zaistniałego wypadku należy udzielić wychowankowi pomocy przedlekarskiej, powiadomić dyrektora placówki oraz rodziców.
  • Dziecko pod opieką rodzica/prawnego opiekuna nie powinno przebywać na terenie ogródka, jeżeli jest on w danej chwili wykorzystywany przez dzieci nadal pozostające pod opieką nauczycielek.
  • Na terenie ogródka obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów.
  • Ponadto zabrania się:
    - niszczenia urządzeń,
    - wchodzenia na konstrukcje zewnętrzne,
    - zaśmiecania terenu,
    - niszczenia zieleni,
    - jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach itp.
    - wprowadzania zwierząt oraz przywiązywania ich do płotu przy wejściu do przedszkola.
  • Za stan urządzeń i sprzętu odpowiadają: Dyrektor oraz nauczyciele prowadzący zajęcia.
  • Z urządzeń znajdujących się na terenie ogródka należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem. Urządzenia i sprzęt stanowiący wyposażenie ogródka powinny zapewniać bezpieczne z nich korzystanie.
  • W razie stwierdzenia nieprawidłowości, nauczyciel nie powinien wprowadzać wychowanków do ogródka oraz niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Dyrektora placówki.
  • W czasie prowadzenia zajęć oraz po zamknięciu przedszkola obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania w ogródku nieupoważnionych osób.
  • Za rzeczy pozostawione na terenie ogródka Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności.

Dziękujemy za przestrzeganie Regulaminu!!
    Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Łodzi
    Telefony alarmowe: